تبلیغات
وبگاه تحلیلی خبری آستارا نیوز | آستارا | گیلان | اخبار | Astara - مطالب اسفند 1391
 
آستارا نیوز- بار دگر روز، روز نو شدن، تازه شدن، سبز شدن و جوان شدن است. ایرانیان هرساله در چنین اوقاتی فرا رسیدن روز رستاخیز طبیعت را گرامی می دارند. رخت و لباس را نو میکنند، کدورت ها را کنار میگذارند، انگیزه ها را دوباره سازی می کنند و در یک کلام به نو شدن می اندیشند. نو شدن در گفتار و رفتار.


سالی دیگر در کنار شما خوانندگان و یاران عزیز وبگاه تحلیلی خبری آستارا نیوز، بودیم. با تمامی کمی و کاستی ها امسال نیز سعی نمودیم فارغ از هر زنده و باد و مرده باد، به انعکاس اخبار شهر زیبایمان بپردازیم. در حدود 2 سال پیش فقدان وجود یک وب سایت خبری جامع و مورد اطمینان ما را برآن داشت تا این وبگاه را به ثبت برسانیم تا محلی باشد برای مطالعه اخبار مفید و با ارزش با محوریت خبرهای مرتبط با شهرستان آستارا.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : محیط زیست، گردشگری، کوچه و بازار، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- با آغاز تعطیلات عید نوروز و همزمان با ورود نخستین گروه از گردشگران نوروزی ، شهرداری آستارا استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی را آغاز کرد.


به گزارش آستارا نیوز شهردار آستارا عصر روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور همه ساله صدها هزار مسافر و گردشگر نوروزی در آستارا گفت: این شهرستان به علت دارا بودن جاذبه های طبیعی و اماکن گردشگری متعدد ، همه ساله با فرا رسیدن تعطیلات نوروزی میزبان مسافران و میهمانان زیادی از سایر نقاط کشورمان است که حضور این میزان مسافر، ما را ملزم به تهیه مقدمات استقبال پذیرایی از آنها می کند.ادامه خبر


نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، گردشگری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- مردم مناطق جنوبی جمهوری آذربایجان برای تامین مایحتاج مورد نیاز خود در عید نوروز با استفاده از تسهیلات حذف روادید، به ایران روی آورده اند و نوروز باستانی پیش رو را با میوه ها و آجیل ایرانی جشن می گیرند.

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، گرانی میوه و برخی اقلام پرمصرف در آستانه سال جدید موجب شده که شهروندان جمهوری آذربایجان به خصوص اتباع این کشور که در شهرهای آستارا ، لنکران ، ماساللی ، جلیل آباد ، یاردیملی ، لریک و سلیان ساکن هستند ، به منظور تامین مایحتاج خود با گذر از دروازه مرزی آستارا به کشورمان وارد شده و پس از تامین این اقلام و کالاهای مورد نیاز خود به کشورشان مراجعت کنند.ادامه خبر


نوع مطلب : اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- بر اساس رسمی دیرین در شمالغرب ایران و از جمله شهرستان آستارا، در اسفندماه هر هفته جشنی برای استقبال از بهار بر پا می شود. مراسم چهارشنبه سوری در آستارا رنگ و بویی دگر دارد که در این گزارش ایرنا سعی نموده اهم آداب و رسوم موجود در این زمینه را معرفی نماید.

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا ، مردم همه مناطقی که به زبان ترکی آذربایجانی تکلم می کنند ، به طور معمول این جشن ها را از اولین چهارشنبه اسفندماه معروف به ”یالانچی چرشنبه“ (چهارشنبه دروغین) شروع می کنند.

مراسم چهارشنبه در دومین چهارشنبه که به ”خبرچی چرشنبه“ (چهارشنبه خبرچی) ، سومین چهارشنبه که به ”کول چرشنبه“ (چهارشنبه خاکستری) و چهارمین چهارشنبه نیز که به ”گول چرشنبه“ (چهارشنبه گل) معروف است ، ادامه می یابد.ادامه گزارش


نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، کوچه و بازار، گردشگری، 
برچسب ها : آداب و رسوم آستارا، چهارشنبه سوری، عید نوروز، آُستارا،
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- چهارشنبه سوری، جشن بهاری است که پیش از رسیدن نوروز برگزار شده و یکی از آیین های سالانه ایرانیان برای پذیرایی و استقبال از سال جدید به شمار می رود. در این مطلب ایرنا نگاهی به آیین چهارشنبه سوری در میان تالشان داشته است.


ایرانیان در آخرین سه شنبه سال خورشیدی، با بر افروختن آتش و پریدن از روی آن به استقبال نوروز رفته و در این روز برای دفع شر و بلا و برآورده شدن آرزوهایشان به نیایش و برگزاری این مراسم می پردازند. مراسمی که ریشه اش به قرن ها پیش باز می گردد و در آن ترانه هایی از جنس شادی و شادمانی زمزمه می شود.ادامه مطلب


نوع مطلب : اجتماعی، کوچه و بازار، گردشگری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- به مناسبت فرا رسیدن سال جدید و شروع سفرهای نوروزی، ستاد اسكان مسافران فرهنگی شهرستان آستارا در آیینی با حضور مسوولان محلی آغاز به كار كرد.

ستاد اسكان مسافران نوروزی فرهنگی آستارا آغاز به كار كرد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا روز یكشنبه در این آیین گفت: امسال برای پذیرش مسافران فرهنگی از اقصی نقاط كشور 168 كلاس درس در شهرستان آستارا آماده سازی شده است.
ادامه خبر


نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- جشنهای ایرانیان همواره آیین نیایش پروردگار بوده و این آیینها به نوعی شکرگزاری برای فراوانی نعمتها محسوب می شود.

دگرگونی و تغییر و تحول و رسیدن به ˈاحسن الحالˈ یکی از خواسته هایی است که ایرانیان برای آن به تکریم و نیایش پروردگار می پردازند. یکی از این آیین ها که در روزهای پایانی سال به بهانه استقبال از سال جدید برگزار می شود، نوروز خوانی است.ادامه خبر


نوع مطلب : فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکی از مهمترین مناطق گردشگری استان گیلان، آبشار بلند «لاتون» در منطقه آسپینه شهر لوندویل از توابع شهرستان مرزی و بندری آستارا است که برای میهمانان و جهانگردان نوروزخوانی می‌کند.

دکتر کیوان اسدپور، فرماندار شهرستان آستارا در راستای معرفی بیشتر این منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، تصریح کرد: این آبشار با بیش از 104 متر، یکی از بلندترین آبشارهای کشور و مرتفع‌ترین آبشار شمال ایران محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در زبان محلی به این آبشار «بارزاو» گفته می‌شود.

اسدپور خاطرنشان کرد: برای رفتن به آبشار مسیرهای مختلفی را از اقصی نقاط شهرستان می‌توان انتخاب کرد که آسان‌ترین آنها مرکز شهر لوندویل، کوته‌کومه، آسیوشوان و لاتون است که برای تحقق آن 14 کیلومتری را باید طی کرد.

وی توضیح داد: از مسیر مذکور مقداری را با وسیله نقلیه و بالغ بر 6 کیلومتر را در صورت داشتن سلامتی نسبی با پای پیاده می‌توان پیمود.
ادامه خبر


نوع مطلب : اجتماعی، گردشگری، محیط زیست، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- رییس اداره شیلات آستارا از تولید 95 تن ماهی قزل آلا در این شهرستان خبر داد.

95 تن ماهی قزل آلا در آستارا تولید شد

به گزارش آستارا نیوز، 'صادق خاصی پور' روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این مقدار ماهی قزل آلا در مزارع پرورش ماهیان سردآبی فعال در شهرستان تولید شده است. وی با اشاره به اینكه آستارا به دلیل دارا بودن شرایط آب و هوایی منحصر بفرد خود امكان پرورش انواع ماهیان گرمابی و سردآبی را را دارد ، افزود: امسال تولید ماهی قزل آلا در شش مزرعه فعال سردآبی در بخش های مركزی و لوندویل صورت گرفته است.ادامه خبر


نوع مطلب : اقتصادی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: دیواره سازی رودخانه مرزی آستارچای برای جلوگیری از خطرات احتمالی سیل با جدیت ادامه دارد.

نماینده آستارا: دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچای با جدیت ادامه دارد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، 'صفر نعیمی' شامگاه پنجشنبه در همایش تجلیل از پرستاران در سینما دریای آستارا افزود: چندین سال است كه با بارش تند باران و طغیان رودخانه آستاراچای ، روستاهای حاشیه مرز نظیر باغچه سرا ، خشكه دهنه و جلال آباد با خطر تهدید سیل مواجه می شوند.ادامه خبر


نوع مطلب : اجتماعی، سیاسی، کوچه و بازار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- مسوول روابط عمومی هیات كوهنوردی گیلان از تجلیل كوهنوردان برتر استان خبر داد.

كوهنوردان برتر گیلان تجلیل شدند

به گزارش آستارا نیوز، ' رحمت سعیدی ' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : چهار نفر از كوهنوردان برتر گیلان در همایشی كه در محل سالن هتل المپیك رشت برگزار شد ، تجلیل شدند .ادامه خبر


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- 16 نفر از پرستاران برگزیده عضو جامعه نظام پرستاری شهرستان آستارا در همایشی به مناسبت روز پرستار تجلیل شدند.

16 نفر از پرستاران آستارا تجلیل شدند

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، امام جمعه شهرستان آستارا عصر روز پنجشنبه در این آیین گفت: پرستاری حرفه ای مقدس محسوب می شود و تلاش های شبانه روزی پرستاران در این حوزه چشمگیر ، مهم و قابل ستایش است.ادامه خبر


نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- استاندار گیلان در دیدار با سفیر فدراسیون روسیه در ایران گفت: تکمیل راه آهن رشت آستارا، نقش کاربردی و مؤثری در گسترش مناسبات اقتصادی گیلان با استان های جنوبی روسیه دارد.

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، ˈکیهان هاشم نیاˈ در این دیدار با اشاره به مصوبه بسیار مهم ایران و روسیه در مورد مطالعه و ساخت خط آهن رشت به ساری و رشت به انزلی ابراز امیدواری کرد که در فرصت تعیین شده در این نشست، برای اجرایی شدن این پروژه توافقات نهایی صورت گیرد.ادامه خبر


نوع مطلب : سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، 
برچسب ها : سفیر روسیه، استاندار گیلان، راه آهن رشت-آستارا، آستارا،
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- نوروز آمدنی است و تحفه ای برای یکان یکان مردم سرزمینمان و روستاهای گیلان هر کدام ضیافتی است برای آغازی نو...

گیلان خود سراسر شکفتن شده و گیاهان در جنگل و کوهستانهایش از آمدن فصلی نو اطمینان دارند و با بوی بهار از درون خویش، سر بلند کرده و باز هم به استقبال گرما می روند. نوروز نزدیک است و برآن شدیم تا همراه با گروهی از فعالان گردشگری، از تنگ های ماهی قرمزهای کوچک، حاجی فیروز در شلوغی بازار و ترافیک شهر بگذریم و نوروز را در روستاها بجوییم.ادامه گزارش


نوع مطلب : اجتماعی، گردشگری، کوچه و بازار، فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آستارا نیوز- معاون اقتصادی و مناطق ویژه اقتصادی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی کشور گفت: به دلیل موقعیت مرزی و بندری آستارا ، باید فضای اقتصاد و کسب و کار در این شهرستان مرزی توسعه یابد.

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، ˈمهراب نریمانیˈ روز دوشنبه در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی آستارا افزود: بهترین و ارزشمندترین سرمایه در راستای خدمت رسانی شایسته به مردم، رفع نواقص و پرداختن به مسائل اساسی است.
ادامه خبر


نوع مطلب : اقتصادی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
آستارا نیوز
وبگاه تحلیلی خبری
درباره وبلاگ

وبگاه تحلیلی خبری آستارا نیوز را با هدف اطلاع رسانی و ارتباط شفاف با شهروندان آستارایی و گیلانی راه اندازی نمودیم. امید است تا همواره بتوانیم در امر اطلاع رسانی صداقت و شفافیت را در راس اهداف خبری خود قرار داده و مطالب را فارغ از تمایلات شخصی و گروهی به سمع و نظر شما بازدید کنندگان محترم برسانیم. بدیهی است که نظرات شما راهگشا و یاری رسان ما در انجام این امر خطیر خواهد بود.

مدیر وبلاگ : آستارا نیوز
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :